Komu je namenjeno?
Skrbnikom psov, ki se soočajo s težavami, kot so:
Skrbnikom, ki želijo podporo pri vzgoji svojega psa:
Kaj obsega vedenjsko svetovanje?
Toda, čeprav jih imamo neskončno radi - ali pa prav zato - nas včasih spravijo v stisko. Neprijetno nam je, ko lajajo na druge pse, obupani smo, ko doma najdemo razdejanje, na povodcu komaj zadržujemo svojega kosmatega prijatelja, ki komaj diha, vleče pa vedno bolj …
Vsa ta vedenja imajo razlog in ko ga razumemo ter se primerno odzovemo, vedenje izzveni oziroma ga lahko začnemo spreminjati.
Name pa se lahko obrnete tudi, če vaš pes težav nima in želite zgolj usmeritve za uspešno vzgojo.
Za vas oblikujem individualen vedenjski načrt. Nato vas usmerjam pri njegovem uresničevanju, ki zajema spremembe vsakdanjega življenja psa in učenje novih veščin. Pri delu uporabljam zgolj psom prijazne metode, ki temeljijo na sodobnih znanstvenih spoznanjih.
Vedenjsko svetovanje se vedno začne z uvodnim vedenjskim posvetom. Običajno se nadaljuje še z dodatnimi srečanji.
Namen našega srečanja je prepoznati razloge za vedenje vašega psa in narediti načrt za spremembo vedenja oziroma izboljšavo stanja. V ta namen opazujem psa, predvsem pa se temeljito pogovorimo o različnih vidikih njegovega vsakdana, zgodovini, zdravju in drugih lastnostih. Na podlagi tega vam pojasnim vedenja in predstavim načrt za njihovo spremembo.
Načrt lahko zajema spremembe vsakdanje rutine, opreme, ki jo uporabljate, vaših sprehodov, aktivnosti in podobno. Nekatere spremembe so prehodne narave in imajo specifičen namen, druge postanejo stalnica. Načrt vedno prilagodimo tako, da je za vas izvedljiv. Cilj je, da ste zadovoljni tako vi kot vaš pes.
Posvet običajno traja dobri dve uri in ga izvedemo pri vas doma.
Na dodatnih srečanjih vadimo praktične veščine, nadgradimo načrt, spremljamo napredek ter odgovorimo na vsa vprašanja. Srečanja večinoma potekajo na terenu, občasno pa se dogovorimo tudi za posvet prek spleta (videoklic).
Srečanja na terenu trajajo približno 1 uro in so namenjena učenju praktičnih veščin, ob tem pa tudi pogovoru o napredku psa. Tipičen primer takega srečanja je sprehod, kjer vadimo hojo na popuščenem povodcu in se pogovorimo o dogajanju v preteklih dneh ter odzivih vašega psa. Vsebino, lokacijo in število srečanj v celoti prilagodimo vam in vašemu psu.
Poleg srečanj na terenu ponujam tudi dodatna srečanja prek videoklica (Zoom), ki so namenjena temam, o katerih se je treba predvsem pogovoriti, in ne praktičnim veščinam (npr. prehrana, vedenje doma, prilagoditev prostorov ali rutine). Trajajo 1 uro. Uporabimo jih lahko tudi v primeru slabega vremena ali drugih ovir.
V času med srečanji sem vam po e-pošti in telefonu na voljo za podporo, če in ko jo potrebujete.
Včasih je vnaprej težko napovedati, koliko srečanj bomo potrebovali za dosego ciljev, vsekakor pa je moj namen, da se kmalu sami dobro znajdete v različnih situacijah.
O točnem številu srečanj se lahko dogovorimo po uvodnem posvetu, lahko pa se že vnaprej odločite za Začetni paket. Več informacij najdete tukaj.
Pasja perspektiva
Copyright © 2023 Pasja perspektiva (Ena Kobentar S.P.)
Namenjeni so delovanju spletnega mesta in spletni analitiki. Osebnih podatkov ne zbirajo.